Zastanawiasz się jak dodatkowo wypromować swoje produkty? Nie wiesz jaką wtyczkę wybrać? Pokaż swoje produkty na popularnej porównywarce cenowej i spraw, aby Twoje produkty były widoczne dla innych! Najważniejsze funkcje wtyczki to: wygenerowanie pliku XML z produktami w sklepie wg specyfikacji Ceneo, mapowanie kategorii WooCommerce na kategorie Ceneo, ustawienie atrybutów produktów wg branż Ceneo, możliwość wykluczenia wybranych produktów z pliku XML, a także funkcja dodania alternatywnej nazwy i opisu produktu dla Ceneo.

Zgodność formatu Ceneo XML

Oznacza to, że wtyczkę Ceneo możesz również wykorzystać do zaimportowania swojej oferty do stron, które przyjmują format XML Ceneo, są to np.:

skąpiec,

homebook.pl,

domodi.pl.

Podłączanie kont Ceneo – jak to zrobić?

  1. Skonfiguruj połączenie po stronie Ceneo oraz pobierz klucz API. Aby to zrobić:
  2. Wejdź na stronę https://shops.ceneo.pl/WebApi/WebApiAccount.
  3. Pod napisem „Lista adresów IP do wywoływania metod API” kliknij przycisk „Dodaj”
  4. Dodaj adresy IP, które się tam znajdują, typu: 147.135.222.32 oraz 217.182.164.191
  5. W górnej części strony znajduje się pozycja „Twój klucz do API”. Skopiuj klucz do schowka,

Następnie wymagane będzie podanie go przy podłączaniu konta Ceneo w BaseLinkerze.

  1. Przejdź do działu Integracje, kliknij zielony przycisk „Dodaj integrację”, a następnie w polu „Marketplace” wybierz pozycję „Kup na Ceneo”.
  2. Następnie pojawi się ekran „Edycja ustawień”. Podaj nazwę swojego konta (dowolną nazwę służącą identyfikacji konta w systemie BaseLinker) oraz klucz API, a następnie wybierz przycisk „Zapisz”, aby zapisać wszelkie Twoje działania.
  3. Po podłączeniu konta przejdź do działu Ceneo – Zarządzanie ofertami – Import ofert  i zaimportuj oferty już wystawione na Ceneo.  Przy imporcie należy podać link z ofertami – jest to link do pliku XML, który został wygenerowany w sklepie internetowym i następnie umieszczony na koncie Ceneo, w dziale „Zarządzanie sklepem” – Aktualizacja oferty – Twoje ustawienia.
  4. Gotowe! Życzymy udanych transakcji.

Nie czekaj, tylko sprawdź ofertę i zsynchronizuj swoje produkty z funkcjami wtyczki!