Jak poprawnie utworzyć wpis na blogu WordPress?

Dodawanie wpisów na bloga typu WordPress jest nie tylko bardzo proste, ale może okazać się także niezwykle efektowne i dzisiaj się o tym przekonasz!

Od czego musisz zacząć? Zaloguj się na swojej stronie lub blogu. Następnie przejdź do Kokpitu, gdzie po lewej stronie ekranu znajdziesz zakładkę Wpisy > Dodaj nowy. Na ekranie Twojego monitora powinno teraz znajdować się okno z edytorem umożliwiającym dodanie nowego wpisu. I chociaż możesz tak po prostu zacząć pisać swój artykuł lub notkę to warto zadbać również o kilka innych szczegółów. Dzięki nim Twój wpis zostanie nie tylko poprawnie utworzony, ale stanie się także bardziej atrakcyjny dla oka.

Co zatem musisz zrobić?
1.  Użyj generatora Divi – dzięki generatorowi Divi możesz utworzyć własny szablon postów lub użyć jednego z wcześniej zapisanych szablonów. W ten sposób usprawnisz swoją pracę. Wystarczy zaledwie parę kliknięć, aby dodać kolejną kolumnę, wstawić całą tabelę, przeróżne multimedia (od plików audio, przez klipy video aż po całą galerię zdjęć) czy nawet formularze kontaktowe lub przyciski. Co więcej, to tylko niewielka część funkcji, które generator Divi oferuje!
2. Wprowadź tytuł – to chyba najważniejsza część tworzenia wpisów na blogu. W końcu często to właśnie one decydują o tzw. klikalności naszych postów. W związku z tym popularne jest wykorzystywane „clickbaitów”. Są to tytuły, które mają na celu zachęcić jak największą liczbę czytelników do zapoznania się z naszym wpisem. Uważaj jednak! Przy tej metodzie należy być szczególnie ostrożnym. Zbyt częste stosowanie clickbaitów może doprowadzić do zdenerwowania Twoich czytelników oraz uzyskania negatywnego odbioru.
3. Skorzystaj z przycisków służących do formatowania tekstu – na pasku narzędzi znajdującym się tuż nad polem wpisu znajdziesz wszystkie niezbędne narzędzia służące do formatowania tekstu. Działają one podobnie jak te, które znasz z np. Worda. Dzięki nim możesz:

– wybrać styl tekstu (akapit, nagłówek itd.),

– pogrubić (wytłuścić) tekst,

– wstawić listę numerowaną lub nieuporządkowaną,

– wstawić blok z cytatem,

– wyrównać tekst do wybranej krawędzi,

– wstawić link (odnośnik),

– umieścić znacznik czytaj dalej – tekst powyżej niego będzie skrótem wpisu na stronie głównej,

– uzyskać efekt przekreślenia tekstu,

– wstawić linię poziomą; zmienić kolor tekstu,

– wkleić tekst i usunąć formatowanie tekstu,

– wstawić znak specjalny,

– zmienić wcięcie.

4. Ustaw format wpisu – powinieneś zmienić format wpisu, w zależności od tego co chcesz opublikować. Do wyboru masz szereg opcji: zwykły wpis, film, plik dźwiękowy, cytat, galeria, odnośnik. Dzięki tej funkcji, Twój blog będzie wyglądał jeszcze lepiej przedstawiał treści publikowane przez Ciebie.
5. Dodaj kategorie oraz tagi – to również bardzo ważny krok. Dobra organizacja Twojego bloga ułatwi czytelnikom poruszanie się po nim oraz odnajdowanie treści, które ich interesują. Kategorie muszą zostać utworzone wcześniej w Kokpit > Wpisy > Kategorie. Tagi możesz dodać wybierając z listy lub dodając je ręcznie pamiętając o oddzieleniu ich przecinkami.
6. Dodaj obrazek wyróżniający – obrazek wyróżniający to główne zdjęcie Twojego nowego wpisu, które pojawi się jako miniaturka na stronie głównej, lub/i pierwsze zdjęcie we wpisie (zależy to od motywu, którego używasz).
7. Podejrzyj zmiany – przed publikacją posta, zobacz jak on wygląda. Uwaga, niektóre zmiany mogą wymagać publikacji lub aktualizacji wpisu. Mimo to zalecamy obejrzenie podglądu w celu weryfikacji tego, czy wszystko wygląda tak, jak sobie tego zażyczyliśmy.

Kiedy zrobiłeś już to wszystko i jesteś pewny, że Twój wpis jest gotowy, możesz przejść do ostatniego punktu: publikacji. W tym kroku masz kilka opcji do wyboru. Możesz opublikować post natychmiastowo, poprzez kliknięcie przycisku Opublikuj, zaplanować publikację (kliknij w okienku Opublikuj opcję Edytuj przy Opublikuj natychmiast, a następnie wybierz datę i godzinę publikacji swojego wpisu) lub zapisz szkic i opublikuj go w innym, dowolnym czasie. Życzymy powodzenia!

Jedną z firm oferujących tworzenie wpisów na blogu  typu na WordPress jest agencja reklamowa ARSmedia Sp. z o. o. (www.arsmedia.pl), która w cenie 20 złotych netto przygotuje atrakcyjny wpis składający się z 1000 znaków.