Jak połączyć Allegro z WooCommerce

Każdego dnia powstają na świecie kolejne nowe strony internetowe. Aż 31% z nich budowana jest na WordPress’ie, jednym z najpopularniejszych systemów CMS. System oferuje nam dostęp do niezliczonej ilości wtyczek usprawniających zarówno pracę jak i wygląd tworzonej strony. Jedną z nich jest WooCommerce, która zamienia zwykłą stronę internetową w e-sklep. jak połączyć allegro z WooCommerce – Istnieją też „wtyczki dla wtyczek” m.in. polskie Allegro WooCommerce z synchronizacją dwukierunkową stworzoną prze WP Desk. Jeśli poszukujesz sposobu by przenieść swoje produkty ze sklepu Allegro na własną stronę www i rozpocząć sprzedaż, wtyczka ta będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Wtyczka Allegro WooCommerce to wspaniały dodatek sprzedażowy, który zmieni zwykły sklep WooCommerce w centrum zarządzania z szeregiem rozbudowanych możliwości. Pełna automatyzacja aukcji, zarządzanie wysyłką, zarządzanie promocjami, tworzenie kont przez klientów, brak limitu wystawianych aukcji – wszystko to i więcej w jednym miejscu. To jedyne narzędzie, które posiada dwustronną synchronizację sklepu, co oznacza, że możesz po prostu zaimportować produkty z Allegro na swoja stronę www bez konieczności tworzenia nowych ofert sprzedaży, lub w drugą stronę.

Jak połączyć Allegro z WooCommerce? krok po kroku

1. Logujemy się na konto alllegro.
2. Klikamy w zakładce Moje konto > Web API .
3. Przechodzimy na stronę Zarządzenie aplikacjami w Allegro https://apps.developer.allegro.pl
4. Rejestrujemy nową aplikację.
5. Po otrzymaniu klucza nowej aplikacji ustawiamy hasło przechodząc do Allegro Moje konto/Logowanie i bezpieczeństwo/hasła do aplikacji.
6. Nadajemy nowe hasło dla nowo utworzonej aplikacji.
7. Wpisujemy hasło i klucz API w ustawieniach wtyczki i gotowe.

Wystawianie aukcji odbywa się w trzech prostych krokach, niezależnie czy będzie to pojedyncze czy hurtowe wystawienie. Najpierw konfigurujemy naszą wtyczkę z kontem Allegro. Następnie wybieramy produkt lub produkty (możemy również importować warianty produktów), które chcemy mieć na naszej stronie. Weryfikujemy, wystawiamy nasza aukcję i gotowe. Bułka z masłem.

Dzięki możliwości pobierania zakupów i stanów magazynowych z Allegro możesz zarządzać ruchem w sklepie z poziomu WooCommerce. Wszelkie dane klientów, metody wysyłki oraz płatności trafiają do zakładki zamówień, mamy więc całkowity dostęp do ważnych informacji.

Allegro WooCommerce posiada pełną integralność z innymi wtyczkami WP Desk (największa Polska platforma z rozszerzeniami do WooCommerce). Integruje się z szeregiem wtyczek do wysyłki:  Paczkomaty, eNadawca czy Paczka w Ruchu, oraz z wtyczką Faktury WooCommerce.

Podsumowując:

 • Pełna automatyzacja zamówień.
 • Dwukierunkowa synchronizacja Allegro – WooCommerce.
 • Brak limitu wystawianych aukcji i obsługiwanych zamówień.
 • Możliwość ponownego wystawienia aukcji.
 • Hurtowe lub pojedyncze aukcje.
 • Edycja trwających aukcji.
 • Podgląd szablonu aukcji przed wystawieniem.
 • Wariantowanie produktu.
 • Nieograniczona liczba szablonów ustawień aukcji.
 • Nieograniczona liczba szablonów graficznych aukcji.
 • Integracja z innymi wtyczkami.
 • Dodawanie i modyfikowanie cenników wysyłki.

Jedną z firm oferujących stworzenie sklepu z allegro na WordPress jest agencja reklamowa ARSmedia Sp. z o. o. (www.arsmedia.pl), która w cenie 2.000 złotych wykona pełną konfiguracje, instalacje i uruchomienie sklepu.