Recenzja serialu „Teen Wolf”- Nastoletni Wilkołak, reżyserowany przez Jeff’a Davis’a

 

Recenzja serialu „Teen Wolf”

„Teen Wolf”, to serial, który swoją pierwszą premierę miał 5 czerwca 2011 roku w USA. W Polsce 6 lutego 2012. Posiada on 6 sezonów. Każdy z nich ma swoją tajemnicę. Pokazuje on niezwykłe życie nastolatka. Wraz se swoimi przyjaciółmi zwalcza zło, które nadchodzi w każdym sezonie. Ale zaraz. Jacy przyjaciele? Kim oni są? Oto jest pytanie.

Wszystko zaczyna się pewnej nocy. Główny bohater czyli Scott McCall (Tyler Posey) oraz jego przyjaciel Stiles(Dylan O ’Brien) wyruszają w nocy na poszukiwania jednej części zwłok do lasu. Tam zaczyna się cała historia Scott ‘a. Został on ugryziony przez samce alfa. Od tego momentu jego życie przestałe być takie kolorowe. Bynajmniej on tak uważał. Zaczął słyszeć dźwięki z dużej odległości. Chorował na astmę, która nagle zniknęła. Jego zwinność i szybkość jest znakomita. Z dnia na dzień nauczył się profesjonalnie grać w lacross’a. Czy te umiejętności nie są wyśmienite? Każdy marzy o czymś takim. Jednak on nie był z tego zadowolony. Na początku. Później, gdy zaczął panować nad swoją mocą, było coraz lepiej. Umiał ją wykorzystać w każdy sposób i w każdej sytuacji.

Z sezonu na sezon było tylko coraz lepiej- jeżeli chodzi o życie Scott ’a. Lecz cały czas coś się działo.Ciągle pojawiały się nowe postacie. Zarówno dobre, które dołączały do watahy Scott’ a jak i złe. Nie było bohaterom łatwo z nimi walczyć. Czy pokonywać ich. To normalne. Ale nigdy nie dawali za wygraną. Zawsze robili wszystko co w ich mocy, aby uratować innych. Znajomi czy nie znajomi. To nie było dla nich ważne. Ważne by kogoś uratować.

W tym serialu osoby z mocą nadprzyrodzoną to nie były tylko wilkołaki, lecz także np. Banshee, którą była Lydia Martin(Holland Roden); kojotołak- Malia Tate(Shelly Hennig) i wiele innych.

 

Ocena serialu

Aktorzy są wspaniale dobrani do ról, które grają. Trzeba za to naprawdę pogratulować produkcji. Nie jest łatwo znaleźć kogo, kto wpasuje się dobrze w role. Im to się jednak udało.Dzięki temu przyjemnie ogląda się ten serial. Dużą uwagę trzeba poświęcić Dylan 'owi, który gra Stiles 'a. Zabawny i do tego inteligenty chłopak. Jest ulubioną postacią z tego serialu wielu osób- pewnie większość to dziewczyny. Co tu się dziwić dlaczego.

Dynamika serialu jest w niektórych momentach naprawdę spora. Przez to trzeba się dość skupić, by zrozumieć daną sytuację. Znikąd pojawiają się i znikają postacie. Bez żadnego wyjaśnienia ani nic. To jest chyba jedyny minus produkcji.

Po obejrzeniu tego serialu można dużo się jakby nauczyć np. tego jak ważna jest rodzina i przyjaciele. Dla nich moim zdaniem trzeba robić wszystko co można, aby byli bezpieczni, nawet jeżeli sami mamy na tym ucierpieć.

Serial pełen emocji, przyjaźni, miłości, walki o siebie i innych.

Podsumowanie

Uważam, że serial jest naprawę godny uwagi dla tych, którzy lubią takie klimaty. Dla takich osób jest ona bardzo wciągający. Serial głownie dla nastolatków, ale wydaje mi się, że dorośli śmiało też mogą go obejrzeć. Dużo wątków, akcji smutnych, wesołych czy radosnych. Sama przyznam, że obejrzałam go dosłownie kilka razy. Polecam wszystkim fanom wilkołaków i innych nadprzyrodzonych mocy.

 

 

Więcej informacji na temat tego serialu znajdziesz tutaj!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Teen_Wolf:_Nastoletni_wilko%C5%82ak

https://teenwolf.fandom.com/pl/wiki/Teen_Wolf:_Nastoletni_wilko%C5%82ak

Recenzja serialu Teen Wolf- Nastoletni Wilkołak